PRINT

2016 Roster

No. Name Pos. Ht. Yr. Hometown (Prev School)
1 Keely Connors M 5-6 1 Fr. Bedford, N.Y. (Fox Lane)
2 Vanessa Amendola D 5-4 3 So. Manorville, N.Y. (Eastport South Manor )
5 Maddie Ward M 5-5 5 Jr. Norwell, Mass. (Norwell)
6 Maddie Warwick M 5-8 3 So. Hingham, Mass. (Milton Academy)
7 Kerianne Moran D 5-8 3 So. Manhasset, N.Y. (Sacred Heart Academy)
8 Jessi Button D 5-2 1 Fr. Moorestown, N.J. (Moorestown)
9 Meighan Grady M 5-9 5 Jr. Darien, Conn. (Greens Farm Academy)
10 Anna Tanji M 5-2 3 So. Westfield, N.J. (Westfield)
12 Mary Patalita A 5-7 5 Jr. Alexandria, Va. (Georgetown Visitation Prep)
13 Stephanie Ford M 5-6 3 So. Summit, N.J. (Summit)
14 Tess MacKay A 5-6 5 Jr. Simsbury, Conn. (Simsbury)
15 Maddy Smith D 5-3 5 Jr. Menands, N.Y. (Shaker)
16 Kaitlin Concilio A 5-6 7 Sr. Ridgewood, N.J. (Ridgewood)
17 Avery Giorgio M 5-8 5 Jr. Madison, Conn. (Hamden Hall Country Day)
18 Baker Earl M 5-7 1 Fr. Ridgewood, N.J. (Ridgewood)
19 Margie Smith M 5-6 7 Sr. Mountain Lakes, N.J. (Mountain Lakes)
20 Elizabeth Furman D 5-6 5 Jr. Garden City, N.Y. (Garden City)
21 Meg Ayers D 5-10 5 Jr. Scituate, Mass. (Notre Dame Academy)
22 Casey Drollinger M/D 5-5 7 Sr. Mountain Lakes, N.J. (Mountain Lakes)
23 Molly Pfaff A 5-1 1 Fr. Long Beach, N.Y. (Long Beach )
24 Caroline McKenna D 5-3 3 So. Longmeadow, Mass. (Longmeadow)
25 Julia Maloney G 5-4 3 So. Loudonville, N.Y. (Shaker)
26 Caroline Walsh M 5-9 1 Fr. Norwell, Mass. (Norwell)
27 MacKenzie Bozel A 5-7 7 Sr. Hunt Valley, Md. (Notre Dame Prep)
28 Allison Hoffman M 5-10 7 Sr. Hingham, Mass. (Thayer Academy)
29 Alexis Leighton A 5-4 1 Fr. Garden City, N.Y. (Garden City)
30 Anna Johnson D 5-8 5 Jr. Summit, N.J. (Summit)
32 Katie Boyle G 5-3 7 Sr. Devon, Pa. (Archbishop John Carroll)
34 Gabriella Uccellini A/M 5-3 1 Fr. Troy, N.Y. (The Albany Academies)
35 Meaghan Celmer A 5-4 3 So. Summit, N.J. (Summit)
36 Ally Braciska M 5-3 3 So. Tewksbury, Mass. (Austin Preparatory School)
37 Julia Insani M/D 5-5 1 Fr. Northborough, Mass. (Algonquin Regional)