PRINT

2017 Roster

No. Name Pos. Ht. Wt. Yr. Hometown (Prev School)
1 Jonathan Tesoro G 5-10 157 1 Fr. Groton, Mass. (St. George’s School)
2 Tim O'Brien M 5-9 185 7 Sr. Malverne, N.Y. (Chaminade)
3 Henry Lilly M 5-8 168 5 Jr. Bronxville, N.Y. (Bronxville)
4 Sean Mullaney A/M 5-10 170 1 Fr. Warren, N.J. (Watchung Hills Regional )
5 Alec Oropall M 6-0 186 3 So. Greenwich, Conn. (Greenwich)
6 Logan LeBlond A 6-0 165 5 Jr. Branchburg, N.J. (Somerville)
7 Jack McKenna M 6-1 186 3 So. Essex Fells, N.J. (Oratory Prep)
8 Kevin Hannan A 6-1 175 3 So. Rockville Centre, N.Y. (Chaminade)
10 Mike Martens FO 6-3 210 1 Fr. Northborough, Mass. (Algonquin Regional)
11 Rich Palazzese M 6-1 180 5 Jr. Berwyn, Pa. (Episcopal Academy)
12 Connor Waldron A 5-11 190 1 Fr. Darien, Conn. (Berkshire School)
13 Matt Farrell D 5-10 175 3 So. Bernardsville, N.J. (Seton Hall Prep)
15 Mike Mackintire D 5-9 170 1 Fr. Southborough, Mass. (St. Sebastian’s School)
16 Kevin Lux A 6-2 200 7 Sr. Manlius, N.Y. (Fayetteville-Manlius)
17 Riley Grady G 5-10 160 3 So. Darien, Conn. (Greens Farms Academy)
18 Evan Kachris A 6-0 203 3 So. Maitland, Fla. (Bishop Moore Catholic)
20 Kevin Kodzis A 6-1 183 1 Fr. Santa Ana, Calif. (Foothill)
21 Will Friedman M 5-11 200 5 Jr. Malvern, Pa. (Avon Old Farms)
22 Charlie Keating FO 5-11 176 1 Fr. Basking Ridge, N.J. (Ridge)
23 Marc Buermann M 6-5 207 7 Sr. West Caldwell, N.J. (Don Bosco Prep)
24 Matthew Fischetti M 6-2 203 5 Jr. Summit, N.J. (Summit)
25 Sean New D 6-2 182 1 Fr. Bedford, N.Y. (Fox Lane )
26 Dan Confort D 6-0 195 1 Fr. Garden City, N.Y. (Garden City)
27 Richard Barkauskas D 5-11 185 3 So. Mountain Lakes, N.J. (Mountain Lakes)
28 Jake Maruna M 6-1 202 5 Jr. Medina, Ohio (St. Ignatius)
29 Will Murphy D/LSM 6-0 165 3 So. Medfield, Mass. (Medfield )
30 Jack Ortlieb A 6-1 170 7 Sr. Newport Beach, Calif. (Corona Del Mar)
32 Liam Driscoll M 5-7 161 7 Sr. Hingham, Mass. (Xaverian Brothers)
33 Mike Phelan D 6-2 185 1 Fr. Sherborn, Mass. (Dover-Sherborn Regional)
34 Brendan McGonigle M 5-10 190 7 Sr. Doylestown, Pa. (La Salle College High School)
35 Sean Kirkpatrick A 6-7 228 7 Sr. Glen Mills, Pa. (Wilmington Friends)
36 Michael Urquhart M 6-3 204 7 Sr. Redding, Conn. (Canterbury)
37 Justin Lynskey A 6-0 175 1 Fr. Massapequa, N.Y. (Massapequa)
38 Jack McGovern D 5-11 194 7 Sr. San Francisco, Calif. (St. Ignatius College Prep)
39 Tim Fisher G 6-1 232 1 Fr. West Hartford, Conn. (Conard)
40 Andrew Helfrich A 6-4 229 1 Fr. Marshfield, Mass. (Boston College High School)
41 Jon Vogel A 6-2 185 7 Sr. Chesterfield, Mo. (Parkway West)
42 Drew Babiak A 6-0 165 3 So. Glastonbury, Conn. (Glastonbury)
43 Parker Greiwe D 6-4 182 7 Sr. Indian Hill, Ohio (St. Xavier)
44 Ben Marchand LSM 6-0 179 3 So. Concord, Mass. (Middlesex School)
47 Austin Miller D 6-1 178 5 Jr. Cranston, R.I. (Moses Brown)
49 Liam Ryan LSM 6-2 200 3 So. Kansas City, Mo. (Rockhurst )
50 Stevie Rainero D/FO 6-0 229 3 So. Summit, N.J. (Summit)