Holy Cross Crusaders -  College of the Holy Cross Official Athletic Site
PRINT

2018 Roster

No. Name Pos. Ht. Wt. Yr. Hometown (Prev School)
1 Jonathan Tesoro G 5-10 157 3 So. Groton, Mass. (St. Georgeís School)
2 Connor Waldron A 5-11 190 3 So. Darien, Conn. (Berkshire School)
3 Henry Lilly M 5-8 168 7 Sr. Bronxville, N.Y. (Bronxville)
4 Sean Mullaney A/M 5-10 170 3 So. Warren, N.J. (Watchung Hills Regional )
5 Alec Oropall M 6-0 186 5 Jr. Greenwich, Conn. (Greenwich)
6 Logan LeBlond A 6-0 165 7 Sr. Branchburg, N.J. (Somerville)
7 Jack McKenna M 6-1 186 5 Jr. Essex Fells, N.J. (Oratory Prep)
8 Kevin Hannan A 6-1 175 5 Jr. Rockville Centre, N.Y. (Chaminade)
9 Will Murphy D/LSM 6-0 165 5 Jr. Medfield, Mass. (Medfield )
10 Mike Martens FO 6-3 210 3 So. Northborough, Mass. (Algonquin Regional)
11 Rich Palazzese M 6-1 180 7 Sr. Berwyn, Pa. (Episcopal Academy)
12 Leif Johnson D 6-0 200 1 Fr. Garden City, N.Y. (St. Anthony's)
13 Matt Farrell D 5-10 175 5 Jr. Bernardsville, N.J. (Seton Hall Prep)
15 Mike Mackintire D 5-9 170 3 So. Southborough, Mass. (St. Sebastianís School)
16 Gavin McNamara A 6-0 170 1 Fr. Boston, Mass. (Brooks School)
17 Riley Grady G 5-10 160 5 Jr. Darien, Conn. (Greens Farms Academy)
18 Evan Kachris A 6-0 203 5 Jr. Maitland, Fla. (Bishop Moore Catholic)
19 Jack Cahill M 5-10 180 1 Fr. Medfield, Mass. (Medfield)
20 Kevin Kodzis A 6-1 183 3 So. Santa Ana, Calif. (Foothill)
21 Will Friedman M 5-11 200 7 Sr. Malvern, Pa. (Avon Old Farms)
22 Charlie Keating FO 5-11 176 3 So. Basking Ridge, N.J. (Ridge)
23 Justin Lynskey A 6-0 175 3 So. Massapequa, N.Y. (Massapequa)
24 Liam Ryan LSM 6-2 200 5 Jr. Kansas City, Mo. (Rockhurst )
25 Sean New D 6-2 182 3 So. Bedford, N.Y. (Fox Lane )
27 Richard Barkauskas D 5-11 185 5 Jr. Mountain Lakes, N.J. (Mountain Lakes)
28 Jake Maruna M 6-1 202 7 Sr. Medina, Ohio (St. Ignatius)
29 Matthew Brush D 6-2 220 1 Fr. Chanhassen, Minn. (Minnetonka)
30 Peter Dobbs G 6-3 190 1 Fr. Chatham, N.J. (St. Peter's Prep)
31 Dan Locke LSM 5-7 170 1 Fr. East Greewnich, R.I. (Portsmouth Abbey)
32 Dominic Dimitroff M 5-9 175 1 Fr. Hanover, Mass. (Deerfield Academy)
33 Mike Phelan D 6-2 185 3 So. Sherborn, Mass. (Dover-Sherborn Regional)
34 Brad Baker M 5-10 180 1 Fr. Tampa, Fla. (Jesuit)
35 Tom Cremins D 6-0 185 1 Fr. Hagerstown, Md. (Mercersburg Academy)
36 Philip Turner D 6-1 195 1 Fr. Arnold, Md. (Archbishop Spalding)
37 Tim Fisher G 6-1 232 3 So. West Hartford, Conn. (Conard)
39 Kyle Helfrich M 5-10 190 1 Fr. North Andover, Mass. (Brooks School)
40 Andrew Helfrich A 6-4 229 3 So. Marshfield, Mass. (Boston College High School)
41 Tommy McLaughlin M 6-0 175 1 Fr. Towson, Md. (Loyola Blakefield)
42 Drew Babiak A 6-0 165 5 Jr. Glastonbury, Conn. (Glastonbury)
43 Cole Nagahama D/LSM 6-0 195 1 Fr. Winchester, Mass. (Belmont Hill School)
44 Ben Marchand LSM 6-0 179 5 Jr. Concord, Mass. (Middlesex School)
45 Dan O'Connell M 5-11 189 3 So. Winchester, Mass. (Winchester)
48 Rowan Hart A 5-10 170 1 Fr. Davis, Calif. (Davis Senior)
49 P.J. Joel M 5-10 160 1 Fr. Chatham, N.J. (Chatham)
50 James Solberg M 6-1 170 1 Fr. Darien, Conn. (Darien)