Holy Cross Crusaders -  College of the Holy Cross Official Athletic Site
PRINT

2018 Roster

No. Name Pos. Ht. Yr. Hometown (Prev School)
5 Dana Dinardo D 5-2 1 Fr. Weston, Mass. (Weston)
6 Catherine Guanci M 5-4 1 Fr. Glastonbury, Conn. (Glastonbury)
9 Shannon Dudeck A 5-4 1 Fr. Princeton, N.J. (The Hun School of Princeton)
12 Mariead Anderson M 5-8 1 Fr. Scituate, Mass. (Thayer Academy)
13 Meg Donahue A 5-6 1 Fr. Fairfield, Conn. (Fairfield Ludlowe)
14 Emily DeMaso D 5-4 1 Fr. Fairfield, Conn. (Fairfield Ludlowe)
15 Haley Walker D 5-5 1 Fr. Baltimore, Md. (St. Paul's School for Girls)
17 Sydney Brant M 5-6 1 Fr. Wilton, Conn. (Wilton)
20 Izzy Grant M 5-8 1 Fr. Malverne, N.Y. (Sacred Heart Academy)
21 Julia Gasbarre D 5-7 1 Fr. North Royalton, Ohio (Western Reserve Academy)
24 Stephanie Petras D 5-8 1 Fr. Manhasset, N.Y. (Manhasset, N.Y. )
26 Emily Culbertson A 5-4 1 Fr. Moorestown, N.J. (Moorestown, N.J.)
29 Meredith Strott A 5-5 1 Fr. Onondaga Hill (Christian Brothers Academy)
30 Lily Sheridan A 5-3 1 Fr. Manhasset, N.Y. (Manhasset, N.Y. )
1 Keely Connors A 5-6 5 Jr. Bedford, N.Y. (Fox Lane)
3 Riley Bergholtz M 5-10 3 So. Norwell, Mass. (Norwell)
4 Bryn Carroll M 5-9 3 So. Hollis, N.H. (Bishop Guertin )
7 Kerianne Moran M 5-8 7 Sr. Manhasset, N.Y. (Sacred Heart Academy)
8 Jessi Button D 5-2 5 Jr. Moorestown, N.J. (Moorestown)
11 Kara McDuffee M 5-9 3 So. Huntington, N.Y. (St. Anthony’s High School)
16 Emily Bivona M 5-7 3 So. Glastonbury, Conn. (Loomis Chaffee)
18 Baker Earl A 5-7 5 Jr. Ridgewood, N.J. (Ridgewood)
19 Anna Pusey A 5-9 3 So. Alexandria, Va. (St. Stephens and St. Agnes School)
22 Audrey Mandaro M 5-10 3 So. Garden City, N.Y. (Sacred Heart Academy)
23 Molly Pfaff A 5-1 5 Jr. Long Beach, N.Y. (Long Beach )
25 Julia Maloney G 5-4 7 Sr. Loudonville, N.Y. (Shaker)
27 Caroline Wenners D 5-1 3 So. Rye, N.H. (New Hampton)
28 Siobhan McDermott M 5-5 3 So. North Andover, Mass. (Berwick Academy)
31 Peyton Sventy A 5-4 3 So. Lumberton, N.J. (Rancocas Valley Regional )
32 Sophie Ochs G 5-7 3 So. Lawrenceville, N.J. (The Lawrenceville School)
33 Maggie Funk A 5-2 3 So. Vero Beach, Fla. (Vero Beach)
34 Gabriella Uccellini A 5-3 5 Jr. Troy, N.Y. (The Albany Academies)
36 Ally Braciska D 5-3 7 Sr. Tewksbury, Mass. (Austin Preparatory School)
37 Julia Insani M 5-5 5 Jr. Northborough, Mass. (Algonquin Regional)
38 Maggie Moriarty A 5-3 3 So. Summit, N.J. (Summit)
39 Emma Gill D 5-9 3 So. Duxbury, Mass. (Duxbury)
40 Juliana Kubler G 5-7 3 So. Garden City, N.Y. (Garden City)