Bryant Men's Results

Holy Cross Athletics
Licensed to Bryant University       HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 2/3/2018 03:51 PM
                        Bryant Vs Holy Cross - 2/3/2018                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant University-NE  'A'                         1:45.37    1:49.93   11  
     1) Scifo, Alaina 20                2) Canavan, Kayleigh S 19         
     3) Svard, Elin M 19                4) Rivera, Alexa N 19             
       28.22    30.44    26.23    25.04                                    
  2 College of the Holy Cross-NE  'A'                      NT    1:52.98    4  
     1) Hoagland, Kayleigh T 19         2) Body, Caroline M 21            
     3) Larnard, Brianna R 19           4) Conners, Catherine M 22        
       29.60    31.36    27.35    24.67                                    
  3 Bryant University-NE  'B'                              NT    1:53.00    2  
     1) Choate, Lindsey J 19            2) Brant, Eliza N 20              
     3) Rice, Jillian M 20              4) Alcala Welter, Domenica E 20   
       29.27    30.90    26.79    26.04                                    
  4 College of the Holy Cross-NE  'B'                      NT    1:56.60  
     1) Moran, Lauren B 19              2) Underhill, Sarah D 20          
     3) Mullaney, Maura E 21            4) Sparre, Nina K 21              
       29.49    32.97    28.49    25.65                                    
  5 College of the Holy Cross-NE  'C'                      NT   x2:01.32  
     1) O'Brien, Jenny J 21             2) Marasco, Rachel J 21           
     3) Fitzgerald, Madeline M 19       4) Gurchiek, Emma E 20            
       30.33    35.00    29.54    26.45                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant University-NE  'A'                         1:33.49    1:34.51   11  
     1) Curtin, Colin A 21              2) Schulte, Benjamin A 22         
     3) Boyadjian, Benon 21             4) Sommerville, George J 21       
       24.52    25.75    22.64    21.60                                    
  2 Bryant University-NE  'B'                              NT    1:37.87    4  
     1) Dixon, Colby B 19               2) Boyle, Tavish P 20             
     3) Digiaro, Zach R 19              4) Zichelli, Matt J 20            
       26.06    26.79    23.40    21.62                                    
  3 Bryant University-NE  'C'                              NT   x1:42.23  
     1) Nabavi, Cyrus G 19              2) McHeffey, Chris 18             
     3) Steen, Ben R 20                 4) Blair, John D 20               
       25.56    29.48    24.22    22.97                                    
  4 College of the Holy Cross-NE  'A'                      NT    1:42.30    2  
     1) Wilinski, Kaikea K 19           2) Mueller, Mark E 21             
     3) Sbarbaro, Jake A 21             4) Tierney, Steven T 20           
       26.98    28.22    24.51    22.59                                    
  5 College of the Holy Cross-NE  'B'                      NT    1:44.23  
     1) Johanson, Colin W 18            2) Kramer, Nathan M 19            
     3) Realbuto, Christian 20          4) Nightingale, Ethan 22          
       27.84    27.49    25.15    23.75                                    
  6 College of the Holy Cross-NE  'C'                      NT   x1:46.94  
     1) Collier, Cole T 18              2) Magel, Andrew T 19             
     3) Severson, Sean N 20             4) Williams, John M 22            
       27.91    29.28    25.39    24.36                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kirk, Mackenzie C         21 Bryant U-NE         10:37.07   10:40.44    9  
      27.90   30.38   31.10   31.71   31.98   32.06   32.24   31.98
      32.40   32.50   32.23   32.60   32.74   32.67   32.77   32.59
      32.82   32.64   32.92   32.21                                
  2 Difiore, Alyssa M         19 Bryant U-NE         10:54.23   10:56.24    4  
      29.59   31.79   31.92   32.19   32.52   32.53   32.69   32.64
      32.88   33.05   33.40   33.62   33.34   33.41   33.70   33.82
      33.71   33.26   33.63   32.55                                
  3 Sullivan, Emily R         18 Holy Cross-NE             NT   11:10.61    3  
      28.76   31.08   32.13   32.22   32.34   32.90   33.22   33.68
      33.75   34.42   34.37   33.93   35.15   34.55   34.78   34.75
      34.25   34.91   34.81   34.61                                
  4 Gentile, Meg E            19 Holy Cross-NE             NT   11:17.22    2  
      29.59   32.24   33.08   33.41   33.69   34.15   34.41   34.51
      34.72   34.55   34.63   34.68   34.69   35.04   34.46   34.49
      33.80   33.81   34.20   33.07                                
  5 Heim, Alexandra C         18 Bryant U-NE         11:15.51   11:25.29    1  
      30.97   33.54   34.33   34.72   34.91   34.78   34.89   34.85
      34.75   34.56   34.83   34.65   34.87   34.88   34.40   34.39
      34.62   34.61   33.96   31.78                                
  6 Moran, Lauren B           19 Holy Cross-NE             NT   11:25.32  
      29.49   32.70   33.70   33.99   34.10   34.84   35.09   35.25
      34.73   35.21   35.27   34.94   34.81   34.84   35.22   34.90
      34.89   34.68   34.74   31.93                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Robert             20 Bryant U-NE          9:59.45    9:53.96    9  
      26.54   29.20   29.71   29.86   29.51   29.78   30.21   29.93
      29.76   29.49   29.81   30.34   30.31   29.96   30.25   29.69
      30.27   30.44   29.87   29.03                                
  2 Broe, Charlie H           20 Bryant U-NE         10:12.07   10:19.25    4  
      27.19   29.59   30.15   30.60   30.82   30.87   31.03   31.13
      31.10   31.32   31.23   31.81   31.68   31.60   31.70   31.51
      31.65   31.66   31.61   31.00                                
  3 Blair, John D             20 Bryant U-NE         11:07.04   10:39.36    3  
      27.73   29.64   30.77   31.63   31.70   31.96   31.80   32.19
      32.18   32.63   32.75   33.01   32.75   32.90   32.83   33.05
      32.77   32.96   32.82   31.29                                
  4 Sullivan, Mack M          18 Holy Cross-NE             NT   11:00.78    2  
      28.62   31.75   32.99   33.54   33.69   33.97   33.78   33.27
      33.66   33.73   33.18   33.95   33.72   34.94   33.22   33.23
      33.67   34.34   32.67   28.86                                
  5 Manley, Corey E           20 Holy Cross-NE             NT   11:56.56    1  
      27.67   33.07   34.84   35.49   35.79   35.50   36.77   36.53
      36.29   36.57   36.66   36.77   36.91   37.16   36.65   37.07
      37.27   37.40   36.64   35.51                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scifo, Alaina             20 Bryant U-NE          1:53.23    1:56.48    9  
      27.46   28.73   29.84   30.45                                
  2 Svard, Elin M             19 Bryant U-NE          1:58.59    1:57.34    4  
      27.42   29.48   30.01   30.43                                
  3 Hoagland, Kayleigh T      19 Holy Cross-NE             NT    1:58.17    3  
      27.45   29.75   30.48   30.49                                
  4 Sparre, Nina K            21 Holy Cross-NE             NT    2:03.03    2  
      28.13   30.89   31.83   32.18                                
  5 Alcala Welter, Domenica   20 Bryant U-NE          2:05.13    2:04.93    1  
      28.20   31.29   32.57   32.87                                
  6 O'Brien, Jenny J          21 Holy Cross-NE             NT    2:07.65  
      29.04   31.82   33.25   33.54                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Curtin, Colin A           21 Bryant U-NE          1:50.95    1:44.72    9  
      24.51   26.48   27.29   26.44                                
  2 Mays, Matthew L           19 Bryant U-NE          1:46.78    1:46.23    4  
      23.78   26.90   27.47   28.08                                
  3 Mastroianni, Matthew J    18 Bryant U-NE          1:48.57    1:49.45    3  
      25.10   28.13   28.06   28.16                                
  4 Cerulli, Chris R          19 Holy Cross-NE             NT    1:51.18    2  
      25.69   28.60   28.73   28.16                                
  5 Wilinski, Kaikea K        19 Holy Cross-NE             NT    1:51.25    1  
      26.04   28.17   28.71   28.33                                
  6 Fusco, Christopher J      19 Holy Cross-NE             NT    1:59.64  
      26.98   29.62   31.15   31.89                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salzano, Nicole A         22 Bryant U-NE            58.50      59.60    9  
      29.32   30.28                                                
  2 Rivera, Alexa N           19 Bryant U-NE            57.69    1:02.31    4  
      29.73   32.58                                                
  3 Larnard, Brianna R        19 Holy Cross-NE             NT    1:03.02    3  
      30.30   32.72                                                
  4 Choate, Lindsey J         19 Bryant U-NE            59.60    1:04.63    2  
      31.14   33.49                                                
  5 Mullaney, Maura E         21 Holy Cross-NE             NT    1:05.13    1  
      31.23   33.90                                                
  6 Smith, Eve                18 Holy Cross-NE             NT    1:07.39  
      33.02   34.37                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Andrew G           18 Bryant U-NE            55.57      54.72    9  
      26.49   28.23                                                
  2 Kramer, Nathan M          19 Holy Cross-NE             NT      55.28    4  
      27.05   28.23                                                
  3 Dixon, Colby B            19 Bryant U-NE            53.89      55.31    3  
      26.98   28.33                                                
  4 Digiaro, Zach R           19 Bryant U-NE            55.52      57.42    2  
      27.41   30.01                                                
  5 Johanson, Colin W         18 Holy Cross-NE             NT      58.67    1  
      28.63   30.04                                                
  6 Nightingale, Ethan        22 Holy Cross-NE             NT      59.45  
      27.87   31.58                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brant, Eliza N            20 Bryant U-NE          1:08.26    1:07.47    9  
      31.45   36.02                                                
  2 Svard, Elin M             19 Bryant U-NE          1:09.46    1:08.06    4  
      32.14   35.92                                                
  3 Wong, Heather M           18 Bryant U-NE          1:06.98    1:08.42    3  
      32.37   36.05                                                
  4 Body, Caroline M          21 Holy Cross-NE             NT    1:10.41    2  
      33.14   37.27                                                
  5 Underhill, Sarah D        20 Holy Cross-NE             NT    1:11.53    1  
      33.62   37.91                                                
  6 Marasco, Rachel J         21 Holy Cross-NE             NT    1:15.06  
      35.44   39.62                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schulte, Benjamin A       22 Bryant U-NE            56.82      56.74    9  
      26.87   29.87                                                
  2 Boyle, Tavish P           20 Bryant U-NE            59.18      59.82    4  
      28.11   31.71                                                
  3 Magel, Andrew T           19 Holy Cross-NE             NT    1:03.99    3  
      30.11   33.88                                                
  4 McHeffey, Chris           18 Bryant U-NE          1:03.14    1:04.22    2  
      30.58   33.64                                                
  5 Severson, Sean N          20 Holy Cross-NE             NT    1:05.61    1  
      30.63   34.98                                                
  6 Kucharski, Hayden J       22 Holy Cross-NE             NT    1:06.82  
      31.02   35.80                                                
 -- Nelson, Brian A           22 Bryant U-NE               NT   X1:06.59  
      31.26   35.33                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miko-Rydzaj, Isabella M   19 Holy Cross-NE             NT    2:10.74    9  
      29.47   32.86   33.87   34.54                                
  2 Veenstra, Meghan E        18 Bryant U-NE          2:09.07    2:17.43    4  
      30.22   34.08   35.83   37.30                                
  3 Gentile, Meg E            19 Holy Cross-NE             NT    2:19.15    3  
      30.63   34.89   37.13   36.50                                
  4 Rivera, Alexa N           19 Bryant U-NE               NT    2:20.24    2  
      30.28   33.78   38.98   37.20                                
  5 Zogby, Leah A             20 Holy Cross-NE             NT    2:22.28    1  
      31.52   35.19   38.56   37.01                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mays, Matthew L           19 Bryant U-NE          1:52.23    1:56.30    9  
      25.61   29.92   30.58   30.19                                
  2 French, Oliver E          21 Bryant U-NE          1:58.05    1:58.88    4  
      26.19   29.77   30.88   32.04                                
  3 Nabavi, Cyrus G           19 Bryant U-NE          2:02.50    1:59.99    3  
      26.87   30.30   31.35   31.47                                
  4 Sbarbaro, Jake A          21 Holy Cross-NE             NT    2:00.79    2  
      25.88   30.50   31.69   32.72                                
  5 Tierney, Steven T         20 Holy Cross-NE             NT    2:05.87    1  
      25.72   30.87   33.78   35.50                                
  6 Realbuto, Christian       20 Holy Cross-NE             NT    2:08.21  
      26.85   31.43   33.49   36.44                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rice, Jillian M           20 Bryant U-NE            23.76      24.59    9  
  2 Conners, Catherine M      22 Holy Cross-NE             NT      25.18    4  
  3 Canavan, Kayleigh S       19 Bryant U-NE            24.96      25.31    3  
  4 Hoagland, Kayleigh T      19 Holy Cross-NE             NT      25.37    2  
  5 Dye, Caitlin M            20 Bryant U-NE            25.19      25.49    1  
  6 Fitzgerald, Madeline M    19 Holy Cross-NE             NT      26.74  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schulte, Benjamin A       22 Bryant U-NE            22.23      21.71    9  
  2 Boyadjian, Benon          21 Bryant U-NE            22.26      21.83    4  
  3 Gonsalez Cresp, Juan      20 Bryant U-NE            21.99      22.00    3  
  4 Lagasse, Kevin Q          21 Holy Cross-NE             NT      23.31    2  
  5 Mueller, Mark E           21 Holy Cross-NE             NT      23.66    1  
  6 Williams, John M          22 Holy Cross-NE             NT      24.39  
 -- Zichelli, Matt J          20 Bryant U-NE            22.30     X21.94  
 -- Steen, Ben R              20 Bryant U-NE            21.88     X22.65  
 -- Blair, John D             20 Bryant U-NE            23.60     X23.55  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jennings, Stephanie       20 Bryant U-NE           240.29     266.10    9  
  2 Burdick, Ann E            20 Bryant U-NE           209.15     259.57    4  
  3 Ritzer, Gabrielle C       19 Bryant U-NE           205.85     253.10    3  
  4 Sherman, Casey            20 Holy Cross-NE             NP     210.59    2  
  5 Priest, Carly C           22 Holy Cross-NE             NP     151.28    1  
 -- Stemen, Carissa           20 Bryant U-NE           241.65    X237.59  
 -- Cahill, Elizabeth M       18 Bryant U-NE           211.28    X218.18  
 
Event 16  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hazlewood, Trevor         19 Bryant U-NE           299.25     285.90    9  
  2 Sullivan, Kevin           20 Bryant U-NE           272.25     242.02    4  
  3 Nugent, James R           21 Holy Cross-NE             NP     204.75    3  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rice, Jillian M           20 Bryant U-NE            51.62      53.05    9  
      25.55   27.50                                                
  2 Miko-Rydzaj, Isabella M   19 Holy Cross-NE             NT      55.24    4  
      26.57   28.67                                                
  3 Larnard, Brianna R        19 Holy Cross-NE             NT      56.30    3  
      27.04   29.26                                                
  4 Gurchiek, Emma E          20 Holy Cross-NE             NT      56.52    2  
      27.32   29.20                                                
 -- Canavan, Kayleigh S       19 Bryant U-NE            54.32     X54.92  
      26.29   28.63                                                
 -- Scifo, Alaina             20 Bryant U-NE            54.19     X55.45  
      27.22   28.23                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zichelli, Matt J          20 Bryant U-NE            48.13      48.46    9  
      23.18   25.28                                                
  2 Kramer, Nathan M          19 Holy Cross-NE             NT      49.86    4  
      23.95   25.91                                                
  3 Kucharski, Hayden J       22 Holy Cross-NE             NT      51.66    3  
      24.47   27.19                                                
  4 Nightingale, Ethan        22 Holy Cross-NE             NT      52.47    2  
      24.51   27.96                                                
 -- Gonsalez Cresp, Juan      20 Bryant U-NE            48.95     X48.53  
      23.19   25.34                                                
 -- Sommerville, George J     21 Bryant U-NE               NT     X49.28  
      23.85   25.43                                                
 -- Karangekis, Nicholas G    22 Bryant U-NE               NT     X54.41  
      25.92   28.49                                                
 -- Nelson, Brian A           22 Bryant U-NE            57.24   X1:06.59  
      31.26   35.33                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salzano, Nicole A         22 Bryant U-NE          2:07.68    2:07.61    9  
      30.49   32.00   32.72   32.40                                
  2 O'Brien, Jenny J          21 Holy Cross-NE             NT    2:16.69    4  
      31.97   34.41   34.96   35.35                                
  3 Moran, Lauren B           19 Holy Cross-NE             NT    2:19.15    3  
      32.46   35.28   35.88   35.53                                
 -- Watson, Valeria           22 Bryant U-NE          2:05.21   X2:09.65  
      31.32   32.99   32.51   32.83                                
 -- Dye, Caitlin M            20 Bryant U-NE          2:11.27   X2:18.69  
      31.80   34.88   35.95   36.06                                
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dixon, Colby B            19 Bryant U-NE          1:57.05    1:58.94    9  
      28.33   29.78   30.67   30.16                                
  2 Curtin, Colin A           21 Bryant U-NE          1:55.07    1:59.00    4  
      25.70   30.05   32.68   30.57                                
  3 Nabavi, Cyrus G           19 Bryant U-NE          2:02.13    1:59.99    3  
      28.44   30.47   30.99   30.09                                
  4 Wilinski, Kaikea K        19 Holy Cross-NE             NT    2:03.12    2  
      28.91   29.65   31.83   32.73                                
  5 Collier, Cole T           18 Holy Cross-NE             NT    2:05.67    1  
      29.02   31.31   32.92   32.42                                
  6 Johanson, Colin W         18 Holy Cross-NE             NT    2:06.69  
      28.98   31.74   33.06   32.91                                
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wong, Heather M           18 Bryant U-NE          2:27.08    2:26.29    9  
      33.57   37.28   37.38   38.06                                
  2 Sullivan, Emily R         18 Holy Cross-NE             NT    2:29.76    4  
      33.79   37.81   38.57   39.59                                
  3 Body, Caroline M          21 Holy Cross-NE             NT    2:37.42    3  
      35.06   40.17   40.68   41.51                                
  4 Marasco, Rachel J         21 Holy Cross-NE             NT    2:41.62    2  
      36.54   41.07   42.10   41.91                                
 -- Brant, Eliza N            20 Bryant U-NE          2:28.36   X2:27.86  
      33.66   37.41   38.50   38.29                                
 -- Heim, Alexandra C         18 Bryant U-NE          2:35.37   X2:40.79  
      36.59   40.85   41.17   42.18                                
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schulte, Benjamin A       22 Bryant U-NE          2:06.68    2:08.04    9  
      28.64   32.73   33.05   33.62                                
  2 Sullivan, Mack M          18 Holy Cross-NE             NT    2:17.06    4  
      30.65   34.84   35.97   35.60                                
  3 Severson, Sean N          20 Holy Cross-NE             NT    2:24.40    3  
      32.85   37.09   37.10   37.36                                
  4 Mueller, Mark E           21 Holy Cross-NE             NT    2:25.68    2  
      31.55   37.22   38.45   38.46                                
 -- Boyle, Tavish P           20 Bryant U-NE          2:11.04   X2:15.12  
      29.83   33.75   35.32   36.22                                
 -- McHeffey, Chris           18 Bryant U-NE          2:16.95   X2:19.09  
      31.72   35.24   35.85   36.28                                
 -- Vyskocil, Shane D         20 Bryant U-NE          2:23.38   X2:25.07  
      32.15   36.24   37.79   38.89                                
 -- Nelson, Brian A           22 Bryant U-NE          2:34.22   X2:28.07  
      32.34   37.07   38.49   40.17                                
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Difiore, Alyssa M         19 Bryant U-NE          5:09.07    5:16.54    9  
      28.34   30.89   31.68   31.69   32.02   32.47   32.13   32.81
      32.90   31.61                                                
  2 Conners, Catherine M      22 Holy Cross-NE             NT    5:27.40    4  
      28.82   31.61   32.42   33.14   33.76   33.83   34.01   34.41
      33.14   32.26                                                
  3 Smith, Eve                18 Holy Cross-NE             NT    5:35.97    3  
      29.81   32.46   33.30   34.05   34.36   34.47   34.12   34.32
      34.47   34.61                                                
 -- Kirk, Mackenzie C         21 Bryant U-NE          5:11.29   X5:17.85  
      28.36   31.35   31.90   32.15   32.33   32.59   32.54   32.41
      32.27   31.95                                                
 -- Watson, Valeria           22 Bryant U-NE          5:13.40   X5:22.17  
      29.23   31.96   32.45   32.49   32.56   32.96   32.71   33.10
      32.90   31.81                                                
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Robert             20 Bryant U-NE          4:46.84    4:49.27    9  
      25.85   28.47   29.49   29.60   29.74   29.85   29.60   29.65
      28.96   28.06                                                
  2 Fusco, Christopher J      19 Holy Cross-NE             NT    5:11.99    4  
      28.13   30.87   31.03   31.43   31.39   31.48   31.72   31.92
      32.31   31.71                                                
  3 Manley, Corey E           20 Holy Cross-NE             NT    5:41.16    3  
      28.40   31.36   34.11   36.12   35.34   34.86   35.22   35.20
      35.62   34.93                                                
  4 Williams, John M          22 Holy Cross-NE             NT    5:50.92    2  
      29.06   32.78   34.66   36.08   36.79   36.92   36.83   36.91
      36.37   34.52                                                
 -- French, Oliver E          21 Bryant U-NE          4:51.78   X5:05.20  
      28.08   30.41   30.80   31.35   31.00   31.09   30.40   31.57
      30.62   29.88                                                
 -- Karangekis, Nicholas G    22 Bryant U-NE          5:26.58   X5:25.24  
      27.95   30.01   31.12   32.35   32.53   33.76   33.79   34.58
      35.15   34.00                                                
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Svard, Elin M             19 Bryant U-NE            56.10      59.07    9  
      27.40   31.67                                                
  2 Larnard, Brianna R        19 Holy Cross-NE             NT    1:01.31    4  
      28.84   32.47                                                
  3 Mullaney, Maura E         21 Holy Cross-NE             NT    1:02.81    3  
      29.33   33.48                                                
  4 Zogby, Leah A             20 Holy Cross-NE             NT    1:05.28    2  
      31.41   33.87                                                
 -- Alcala Welter, Domenica   20 Bryant U-NE            57.41   X1:00.82  
      28.18   32.64                                                
 -- Dye, Caitlin M            20 Bryant U-NE          1:00.60   X1:03.71  
      29.13   34.58                                                
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyadjian, Benon          21 Bryant U-NE            51.87      51.58    9  
      23.52   28.06                                                
  2 Sbarbaro, Jake A          21 Holy Cross-NE             NT      54.68    4  
      25.16   29.52                                                
  3 Realbuto, Christian       20 Holy Cross-NE             NT      56.36    3  
      25.47   30.89                                                
  4 Cerulli, Chris R          19 Holy Cross-NE             NT      57.91    2  
      26.75   31.16                                                
 -- Nabavi, Cyrus G           19 Bryant U-NE            53.34     X53.53  
      24.93   28.60                                                
 -- Steen, Ben R              20 Bryant U-NE            52.46     X56.26  
      25.37   30.89                                                
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burdick, Ann E            20 Bryant U-NE           215.10     264.30    9  
  2 Jennings, Stephanie       20 Bryant U-NE           228.75     258.90    4  
  3 Stemen, Carissa           20 Bryant U-NE           224.25     254.17    3  
  4 Sherman, Casey            20 Holy Cross-NE             NP     253.71    2  
  5 Priest, Carly C           22 Holy Cross-NE             NP     123.45    1  
 -- Cahill, Elizabeth M       18 Bryant U-NE           218.70    X213.52  
 
Event 28  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hazlewood, Trevor         19 Bryant U-NE           278.60     279.60    9  
  2 Sullivan, Kevin           20 Bryant U-NE           262.41     233.70    4  
  3 Nugent, James R           21 Holy Cross-NE             NP     216.45    3  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miko-Rydzaj, Isabella M   19 Holy Cross-NE             NT    2:10.80    9  
      28.62   33.74   37.60   30.84                                
  2 Sullivan, Emily R         18 Holy Cross-NE             NT    2:12.27    4  
      29.49   33.12   38.44   31.22                                
  3 Sparre, Nina K            21 Holy Cross-NE             NT    2:18.38    3  
      30.17   34.52   41.80   31.89                                
 -- Rivera, Alexa N           19 Bryant U-NE          2:06.48   X2:12.42  
      28.32   33.93   39.07   31.10                                
 -- Veenstra, Meghan E        18 Bryant U-NE          2:10.37   X2:20.98  
      29.54   35.80   42.45   33.19                                
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kucharski, Hayden J       22 Holy Cross-NE             NT    2:06.09    9  
      26.89   32.61   36.29   30.30                                
  2 Wilinski, Kaikea K        19 Holy Cross-NE             NT    2:07.01    4  
      26.48   31.67   37.95   30.91                                
  3 Magel, Andrew T           19 Holy Cross-NE             NT    2:08.69    3  
      28.44   36.20   34.64   29.41                                
 -- Mastroianni, Matthew J    18 Bryant U-NE          2:02.24   X2:02.26  
      26.11   30.86   36.80   28.49                                
 -- Digiaro, Zach R           19 Bryant U-NE          2:01.44   X2:04.48  
      25.09   32.54   37.35   29.50                                
 -- Sommerville, George J     21 Bryant U-NE               NT   X2:08.61  
      25.84   34.87   37.64   30.26                                
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant University-NE  'A'                         1:36.49    1:40.35   11  
     1) Scifo, Alaina 20                2) Salzano, Nicole A 22           
     3) Canavan, Kayleigh S 19          4) Rice, Jillian M 20             
       25.99    24.69    24.99    24.68                                    
  2 Bryant University-NE  'B'                              NT    1:42.99    4  
     1) Kirk, Mackenzie C 21            2) Choate, Lindsey J 19           
     3) Wong, Heather M 18              4) Brant, Eliza N 20              
       26.27    25.27    25.63    25.82                                    
  3 College of the Holy Cross-NE  'A'                      NT    1:43.41    2  
     1) Hoagland, Kayleigh T 19         2) Fitzgerald, Madeline M 19      
     3) Sparre, Nina K 21               4) Conners, Catherine M 22        
       26.04    26.25    26.25    24.87                                    
  4 College of the Holy Cross-NE  'B'                      NT    1:45.49  
     1) Underhill, Sarah D 20           2) Gurchiek, Emma E 20            
     3) Body, Caroline M 21             4) Miko-Rydzaj, Isabella M 19     
       26.73    26.37    26.50    25.89                                    
  5 College of the Holy Cross-NE  'C'                      NT   x1:48.23  
     1) Gentile, Meg E 19               2) Mullaney, Maura E 21           
     3) Zogby, Leah A 20                4) Sullivan, Emily R 18           
       27.08    27.17    26.65    27.33                                    
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant University-NE  'A'                         1:25.47    1:25.16   11  
     1) Allen, Andrew G 18              2) Mays, Matthew L 19             
     3) Gonsalez Cresp, Juan 20         4) Boyadjian, Benon 21            
       21.86    21.21    21.28    20.81                                    
  2 College of the Holy Cross-NE  'A'                      NT    1:30.19    4  
     1) Sbarbaro, Jake A 21             2) Lagasse, Kevin Q 21            
     3) Realbuto, Christian 20          4) Tierney, Steven T 20           
       22.73    22.06    23.28    22.12                                    
  3 College of the Holy Cross-NE  'B'                      NT    1:35.66    2  
     1) Nightingale, Ethan 22           2) Cerulli, Chris R 19            
     3) Kucharski, Hayden J 22          4) Manley, Corey E 20             
       23.95    23.42    25.94    22.35                                    
  4 College of the Holy Cross-NE  'C'                      NT   x1:36.01  
     1) Mueller, Mark E 21              2) Williams, John M 22            
     3) Sullivan, Mack M 18             4) Collier, Cole T 18             
       23.68    24.82    23.84    23.67                                    
 -- Bryant University-NE  'B'                              NT   X1:29.94  
     1) Dixon, Colby B 19               2) Steen, Ben R 20                
     3) Zichelli, Matt J 20             4) Mastroianni, Matthew J 18      
       23.54    22.77    21.37    22.26                                    
 -- Bryant University-NE  'C'                              NT   X1:35.98  
     1) Blair, John D 20                2) Digiaro, Zach R 19             
     3) Davis, Robert 20                4) Karangekis, Nicholas G 22      
       23.86    24.41    22.46    25.25                                    
 
                    Combined Team Scores - Through Event 32                    
 
  1. Bryant University                   380   2. College of the Holy Cross           195
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Bryant University                   183   2. College of the Holy Cross           105
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Bryant University                   197   2. College of the Holy Cross            90

MORE FROM HOLY CROSS Men's Swimming & Diving

LATEST HEADLINES

HOLY CROSS VIDEO

Launch Player
2017-18 Year in Review
Athletics
2017-18 Year in Review
Sick 'Saders
Athletics
Sick 'Saders
Baseball Patriot League Semifinal Hype
Baseball
Baseball Patriot League Semifinal Hype