Holy Cross Crusaders -  College of the Holy Cross Official Athletic Site

Bryant Men's Results

Holy Cross Athletics
Licensed to Bryant University       HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 2/3/2018 03:51 PM
                        Bryant Vs Holy Cross - 2/3/2018                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant University-NE  'A'                         1:45.37    1:49.93   11  
     1) Scifo, Alaina 20                2) Canavan, Kayleigh S 19         
     3) Svard, Elin M 19                4) Rivera, Alexa N 19             
       28.22    30.44    26.23    25.04                                    
  2 College of the Holy Cross-NE  'A'                      NT    1:52.98    4  
     1) Hoagland, Kayleigh T 19         2) Body, Caroline M 21            
     3) Larnard, Brianna R 19           4) Conners, Catherine M 22        
       29.60    31.36    27.35    24.67                                    
  3 Bryant University-NE  'B'                              NT    1:53.00    2  
     1) Choate, Lindsey J 19            2) Brant, Eliza N 20              
     3) Rice, Jillian M 20              4) Alcala Welter, Domenica E 20   
       29.27    30.90    26.79    26.04                                    
  4 College of the Holy Cross-NE  'B'                      NT    1:56.60  
     1) Moran, Lauren B 19              2) Underhill, Sarah D 20          
     3) Mullaney, Maura E 21            4) Sparre, Nina K 21              
       29.49    32.97    28.49    25.65                                    
  5 College of the Holy Cross-NE  'C'                      NT   x2:01.32  
     1) O'Brien, Jenny J 21             2) Marasco, Rachel J 21           
     3) Fitzgerald, Madeline M 19       4) Gurchiek, Emma E 20            
       30.33    35.00    29.54    26.45                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant University-NE  'A'                         1:33.49    1:34.51   11  
     1) Curtin, Colin A 21              2) Schulte, Benjamin A 22         
     3) Boyadjian, Benon 21             4) Sommerville, George J 21       
       24.52    25.75    22.64    21.60                                    
  2 Bryant University-NE  'B'                              NT    1:37.87    4  
     1) Dixon, Colby B 19               2) Boyle, Tavish P 20             
     3) Digiaro, Zach R 19              4) Zichelli, Matt J 20            
       26.06    26.79    23.40    21.62                                    
  3 Bryant University-NE  'C'                              NT   x1:42.23  
     1) Nabavi, Cyrus G 19              2) McHeffey, Chris 18             
     3) Steen, Ben R 20                 4) Blair, John D 20               
       25.56    29.48    24.22    22.97                                    
  4 College of the Holy Cross-NE  'A'                      NT    1:42.30    2  
     1) Wilinski, Kaikea K 19           2) Mueller, Mark E 21             
     3) Sbarbaro, Jake A 21             4) Tierney, Steven T 20           
       26.98    28.22    24.51    22.59                                    
  5 College of the Holy Cross-NE  'B'                      NT    1:44.23  
     1) Johanson, Colin W 18            2) Kramer, Nathan M 19            
     3) Realbuto, Christian 20          4) Nightingale, Ethan 22          
       27.84    27.49    25.15    23.75                                    
  6 College of the Holy Cross-NE  'C'                      NT   x1:46.94  
     1) Collier, Cole T 18              2) Magel, Andrew T 19             
     3) Severson, Sean N 20             4) Williams, John M 22            
       27.91    29.28    25.39    24.36                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kirk, Mackenzie C         21 Bryant U-NE         10:37.07   10:40.44    9  
      27.90   30.38   31.10   31.71   31.98   32.06   32.24   31.98
      32.40   32.50   32.23   32.60   32.74   32.67   32.77   32.59
      32.82   32.64   32.92   32.21                                
  2 Difiore, Alyssa M         19 Bryant U-NE         10:54.23   10:56.24    4  
      29.59   31.79   31.92   32.19   32.52   32.53   32.69   32.64
      32.88   33.05   33.40   33.62   33.34   33.41   33.70   33.82
      33.71   33.26   33.63   32.55                                
  3 Sullivan, Emily R         18 Holy Cross-NE             NT   11:10.61    3  
      28.76   31.08   32.13   32.22   32.34   32.90   33.22   33.68
      33.75   34.42   34.37   33.93   35.15   34.55   34.78   34.75
      34.25   34.91   34.81   34.61                                
  4 Gentile, Meg E            19 Holy Cross-NE             NT   11:17.22    2  
      29.59   32.24   33.08   33.41   33.69   34.15   34.41   34.51
      34.72   34.55   34.63   34.68   34.69   35.04   34.46   34.49
      33.80   33.81   34.20   33.07                                
  5 Heim, Alexandra C         18 Bryant U-NE         11:15.51   11:25.29    1  
      30.97   33.54   34.33   34.72   34.91   34.78   34.89   34.85
      34.75   34.56   34.83   34.65   34.87   34.88   34.40   34.39
      34.62   34.61   33.96   31.78                                
  6 Moran, Lauren B           19 Holy Cross-NE             NT   11:25.32  
      29.49   32.70   33.70   33.99   34.10   34.84   35.09   35.25
      34.73   35.21   35.27   34.94   34.81   34.84   35.22   34.90
      34.89   34.68   34.74   31.93                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Robert             20 Bryant U-NE          9:59.45    9:53.96    9  
      26.54   29.20   29.71   29.86   29.51   29.78   30.21   29.93
      29.76   29.49   29.81   30.34   30.31   29.96   30.25   29.69
      30.27   30.44   29.87   29.03                                
  2 Broe, Charlie H           20 Bryant U-NE         10:12.07   10:19.25    4  
      27.19   29.59   30.15   30.60   30.82   30.87   31.03   31.13
      31.10   31.32   31.23   31.81   31.68   31.60   31.70   31.51
      31.65   31.66   31.61   31.00                                
  3 Blair, John D             20 Bryant U-NE         11:07.04   10:39.36    3  
      27.73   29.64   30.77   31.63   31.70   31.96   31.80   32.19
      32.18   32.63   32.75   33.01   32.75   32.90   32.83   33.05
      32.77   32.96   32.82   31.29                                
  4 Sullivan, Mack M          18 Holy Cross-NE             NT   11:00.78    2  
      28.62   31.75   32.99   33.54   33.69   33.97   33.78   33.27
      33.66   33.73   33.18   33.95   33.72   34.94   33.22   33.23
      33.67   34.34   32.67   28.86                                
  5 Manley, Corey E           20 Holy Cross-NE             NT   11:56.56    1  
      27.67   33.07   34.84   35.49   35.79   35.50   36.77   36.53
      36.29   36.57   36.66   36.77   36.91   37.16   36.65   37.07
      37.27   37.40   36.64   35.51                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scifo, Alaina             20 Bryant U-NE          1:53.23    1:56.48    9  
      27.46   28.73   29.84   30.45                                
  2 Svard, Elin M             19 Bryant U-NE          1:58.59    1:57.34    4  
      27.42   29.48   30.01   30.43                                
  3 Hoagland, Kayleigh T      19 Holy Cross-NE             NT    1:58.17    3  
      27.45   29.75   30.48   30.49                                
  4 Sparre, Nina K            21 Holy Cross-NE             NT    2:03.03    2  
      28.13   30.89   31.83   32.18                                
  5 Alcala Welter, Domenica   20 Bryant U-NE          2:05.13    2:04.93    1  
      28.20   31.29   32.57   32.87                                
  6 O'Brien, Jenny J          21 Holy Cross-NE             NT    2:07.65  
      29.04   31.82   33.25   33.54                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Curtin, Colin A           21 Bryant U-NE          1:50.95    1:44.72    9  
      24.51   26.48   27.29   26.44                                
  2 Mays, Matthew L           19 Bryant U-NE          1:46.78    1:46.23    4  
      23.78   26.90   27.47   28.08                                
  3 Mastroianni, Matthew J    18 Bryant U-NE          1:48.57    1:49.45    3  
      25.10   28.13   28.06   28.16                                
  4 Cerulli, Chris R          19 Holy Cross-NE             NT    1:51.18    2  
      25.69   28.60   28.73   28.16                                
  5 Wilinski, Kaikea K        19 Holy Cross-NE             NT    1:51.25    1  
      26.04   28.17   28.71   28.33                                
  6 Fusco, Christopher J      19 Holy Cross-NE             NT    1:59.64  
      26.98   29.62   31.15   31.89                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salzano, Nicole A         22 Bryant U-NE            58.50      59.60    9  
      29.32   30.28                                                
  2 Rivera, Alexa N           19 Bryant U-NE            57.69    1:02.31    4  
      29.73   32.58                                                
  3 Larnard, Brianna R        19 Holy Cross-NE             NT    1:03.02    3  
      30.30   32.72                                                
  4 Choate, Lindsey J         19 Bryant U-NE            59.60    1:04.63    2  
      31.14   33.49                                                
  5 Mullaney, Maura E         21 Holy Cross-NE             NT    1:05.13    1  
      31.23   33.90                                                
  6 Smith, Eve                18 Holy Cross-NE             NT    1:07.39  
      33.02   34.37                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allen, Andrew G           18 Bryant U-NE            55.57      54.72    9  
      26.49   28.23                                                
  2 Kramer, Nathan M          19 Holy Cross-NE             NT      55.28    4  
      27.05   28.23                                                
  3 Dixon, Colby B            19 Bryant U-NE            53.89      55.31    3  
      26.98   28.33                                                
  4 Digiaro, Zach R           19 Bryant U-NE            55.52      57.42    2  
      27.41   30.01                                                
  5 Johanson, Colin W         18 Holy Cross-NE             NT      58.67    1  
      28.63   30.04                                                
  6 Nightingale, Ethan        22 Holy Cross-NE             NT      59.45  
      27.87   31.58                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brant, Eliza N            20 Bryant U-NE          1:08.26    1:07.47    9  
      31.45   36.02                                                
  2 Svard, Elin M             19 Bryant U-NE          1:09.46    1:08.06    4  
      32.14   35.92                                                
  3 Wong, Heather M           18 Bryant U-NE          1:06.98    1:08.42    3  
      32.37   36.05                                                
  4 Body, Caroline M          21 Holy Cross-NE             NT    1:10.41    2  
      33.14   37.27                                                
  5 Underhill, Sarah D        20 Holy Cross-NE             NT    1:11.53    1  
      33.62   37.91                                                
  6 Marasco, Rachel J         21 Holy Cross-NE             NT    1:15.06  
      35.44   39.62                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schulte, Benjamin A       22 Bryant U-NE            56.82      56.74    9  
      26.87   29.87                                                
  2 Boyle, Tavish P           20 Bryant U-NE            59.18      59.82    4  
      28.11   31.71                                                
  3 Magel, Andrew T           19 Holy Cross-NE             NT    1:03.99    3  
      30.11   33.88                                                
  4 McHeffey, Chris           18 Bryant U-NE          1:03.14    1:04.22    2  
      30.58   33.64                                                
  5 Severson, Sean N          20 Holy Cross-NE             NT    1:05.61    1  
      30.63   34.98                                                
  6 Kucharski, Hayden J       22 Holy Cross-NE             NT    1:06.82  
      31.02   35.80                                                
 -- Nelson, Brian A           22 Bryant U-NE               NT   X1:06.59  
      31.26   35.33                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miko-Rydzaj, Isabella M   19 Holy Cross-NE             NT    2:10.74    9  
      29.47   32.86   33.87   34.54                                
  2 Veenstra, Meghan E        18 Bryant U-NE          2:09.07    2:17.43    4  
      30.22   34.08   35.83   37.30                                
  3 Gentile, Meg E            19 Holy Cross-NE             NT    2:19.15    3  
      30.63   34.89   37.13   36.50                                
  4 Rivera, Alexa N           19 Bryant U-NE               NT    2:20.24    2  
      30.28   33.78   38.98   37.20                                
  5 Zogby, Leah A             20 Holy Cross-NE             NT    2:22.28    1  
      31.52   35.19   38.56   37.01                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mays, Matthew L           19 Bryant U-NE          1:52.23    1:56.30    9  
      25.61   29.92   30.58   30.19                                
  2 French, Oliver E          21 Bryant U-NE          1:58.05    1:58.88    4  
      26.19   29.77   30.88   32.04                                
  3 Nabavi, Cyrus G           19 Bryant U-NE          2:02.50    1:59.99    3  
      26.87   30.30   31.35   31.47                                
  4 Sbarbaro, Jake A          21 Holy Cross-NE             NT    2:00.79    2  
      25.88   30.50   31.69   32.72                                
  5 Tierney, Steven T         20 Holy Cross-NE             NT    2:05.87    1  
      25.72   30.87   33.78   35.50                                
  6 Realbuto, Christian       20 Holy Cross-NE             NT    2:08.21  
      26.85   31.43   33.49   36.44                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rice, Jillian M           20 Bryant U-NE            23.76      24.59    9  
  2 Conners, Catherine M      22 Holy Cross-NE             NT      25.18    4  
  3 Canavan, Kayleigh S       19 Bryant U-NE            24.96      25.31    3  
  4 Hoagland, Kayleigh T      19 Holy Cross-NE             NT      25.37    2  
  5 Dye, Caitlin M            20 Bryant U-NE            25.19      25.49    1  
  6 Fitzgerald, Madeline M    19 Holy Cross-NE             NT      26.74  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schulte, Benjamin A       22 Bryant U-NE            22.23      21.71    9  
  2 Boyadjian, Benon          21 Bryant U-NE            22.26      21.83    4  
  3 Gonsalez Cresp, Juan      20 Bryant U-NE            21.99      22.00    3  
  4 Lagasse, Kevin Q          21 Holy Cross-NE             NT      23.31    2  
  5 Mueller, Mark E           21 Holy Cross-NE             NT      23.66    1  
  6 Williams, John M          22 Holy Cross-NE             NT      24.39  
 -- Zichelli, Matt J          20 Bryant U-NE            22.30     X21.94  
 -- Steen, Ben R              20 Bryant U-NE            21.88     X22.65  
 -- Blair, John D             20 Bryant U-NE            23.60     X23.55  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jennings, Stephanie       20 Bryant U-NE           240.29     266.10    9  
  2 Burdick, Ann E            20 Bryant U-NE           209.15     259.57    4  
  3 Ritzer, Gabrielle C       19 Bryant U-NE           205.85     253.10    3  
  4 Sherman, Casey            20 Holy Cross-NE             NP     210.59    2  
  5 Priest, Carly C           22 Holy Cross-NE             NP     151.28    1  
 -- Stemen, Carissa           20 Bryant U-NE           241.65    X237.59  
 -- Cahill, Elizabeth M       18 Bryant U-NE           211.28    X218.18  
 
Event 16  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hazlewood, Trevor         19 Bryant U-NE           299.25     285.90    9  
  2 Sullivan, Kevin           20 Bryant U-NE           272.25     242.02    4  
  3 Nugent, James R           21 Holy Cross-NE             NP     204.75    3  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rice, Jillian M           20 Bryant U-NE            51.62      53.05    9  
      25.55   27.50                                                
  2 Miko-Rydzaj, Isabella M   19 Holy Cross-NE             NT      55.24    4  
      26.57   28.67                                                
  3 Larnard, Brianna R        19 Holy Cross-NE             NT      56.30    3  
      27.04   29.26                                                
  4 Gurchiek, Emma E          20 Holy Cross-NE             NT      56.52    2  
      27.32   29.20                                                
 -- Canavan, Kayleigh S       19 Bryant U-NE            54.32     X54.92  
      26.29   28.63                                                
 -- Scifo, Alaina             20 Bryant U-NE            54.19     X55.45  
      27.22   28.23                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zichelli, Matt J          20 Bryant U-NE            48.13      48.46    9  
      23.18   25.28                                                
  2 Kramer, Nathan M          19 Holy Cross-NE             NT      49.86    4  
      23.95   25.91                                                
  3 Kucharski, Hayden J       22 Holy Cross-NE             NT      51.66    3  
      24.47   27.19                                                
  4 Nightingale, Ethan        22 Holy Cross-NE             NT      52.47    2  
      24.51   27.96                                                
 -- Gonsalez Cresp, Juan      20 Bryant U-NE            48.95     X48.53  
      23.19   25.34                                                
 -- Sommerville, George J     21 Bryant U-NE               NT     X49.28  
      23.85   25.43                                                
 -- Karangekis, Nicholas G    22 Bryant U-NE               NT     X54.41  
      25.92   28.49                                                
 -- Nelson, Brian A           22 Bryant U-NE            57.24   X1:06.59  
      31.26   35.33                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salzano, Nicole A         22 Bryant U-NE          2:07.68    2:07.61    9  
      30.49   32.00   32.72   32.40                                
  2 O'Brien, Jenny J          21 Holy Cross-NE             NT    2:16.69    4  
      31.97   34.41   34.96   35.35                                
  3 Moran, Lauren B           19 Holy Cross-NE             NT    2:19.15    3  
      32.46   35.28   35.88   35.53                                
 -- Watson, Valeria           22 Bryant U-NE          2:05.21   X2:09.65  
      31.32   32.99   32.51   32.83                                
 -- Dye, Caitlin M            20 Bryant U-NE          2:11.27   X2:18.69  
      31.80   34.88   35.95   36.06                                
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dixon, Colby B            19 Bryant U-NE          1:57.05    1:58.94    9  
      28.33   29.78   30.67   30.16                                
  2 Curtin, Colin A           21 Bryant U-NE          1:55.07    1:59.00    4  
      25.70   30.05   32.68   30.57                                
  3 Nabavi, Cyrus G           19 Bryant U-NE          2:02.13    1:59.99    3  
      28.44   30.47   30.99   30.09                                
  4 Wilinski, Kaikea K        19 Holy Cross-NE             NT    2:03.12    2  
      28.91   29.65   31.83   32.73                                
  5 Collier, Cole T           18 Holy Cross-NE             NT    2:05.67    1  
      29.02   31.31   32.92   32.42                                
  6 Johanson, Colin W         18 Holy Cross-NE             NT    2:06.69  
      28.98   31.74   33.06   32.91                                
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wong, Heather M           18 Bryant U-NE          2:27.08    2:26.29    9  
      33.57   37.28   37.38   38.06                                
  2 Sullivan, Emily R         18 Holy Cross-NE             NT    2:29.76    4  
      33.79   37.81   38.57   39.59                                
  3 Body, Caroline M          21 Holy Cross-NE             NT    2:37.42    3  
      35.06   40.17   40.68   41.51                                
  4 Marasco, Rachel J         21 Holy Cross-NE             NT    2:41.62    2  
      36.54   41.07   42.10   41.91                                
 -- Brant, Eliza N            20 Bryant U-NE          2:28.36   X2:27.86  
      33.66   37.41   38.50   38.29                                
 -- Heim, Alexandra C         18 Bryant U-NE          2:35.37   X2:40.79  
      36.59   40.85   41.17   42.18                                
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schulte, Benjamin A       22 Bryant U-NE          2:06.68    2:08.04    9  
      28.64   32.73   33.05   33.62                                
  2 Sullivan, Mack M          18 Holy Cross-NE             NT    2:17.06    4  
      30.65   34.84   35.97   35.60                                
  3 Severson, Sean N          20 Holy Cross-NE             NT    2:24.40    3  
      32.85   37.09   37.10   37.36                                
  4 Mueller, Mark E           21 Holy Cross-NE             NT    2:25.68    2  
      31.55   37.22   38.45   38.46                                
 -- Boyle, Tavish P           20 Bryant U-NE          2:11.04   X2:15.12  
      29.83   33.75   35.32   36.22                                
 -- McHeffey, Chris           18 Bryant U-NE          2:16.95   X2:19.09  
      31.72   35.24   35.85   36.28                                
 -- Vyskocil, Shane D         20 Bryant U-NE          2:23.38   X2:25.07  
      32.15   36.24   37.79   38.89                                
 -- Nelson, Brian A           22 Bryant U-NE          2:34.22   X2:28.07  
      32.34   37.07   38.49   40.17                                
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Difiore, Alyssa M         19 Bryant U-NE          5:09.07    5:16.54    9  
      28.34   30.89   31.68   31.69   32.02   32.47   32.13   32.81
      32.90   31.61                                                
  2 Conners, Catherine M      22 Holy Cross-NE             NT    5:27.40    4  
      28.82   31.61   32.42   33.14   33.76   33.83   34.01   34.41
      33.14   32.26                                                
  3 Smith, Eve                18 Holy Cross-NE             NT    5:35.97    3  
      29.81   32.46   33.30   34.05   34.36   34.47   34.12   34.32
      34.47   34.61                                                
 -- Kirk, Mackenzie C         21 Bryant U-NE          5:11.29   X5:17.85  
      28.36   31.35   31.90   32.15   32.33   32.59   32.54   32.41
      32.27   31.95                                                
 -- Watson, Valeria           22 Bryant U-NE          5:13.40   X5:22.17  
      29.23   31.96   32.45   32.49   32.56   32.96   32.71   33.10
      32.90   31.81                                                
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Robert             20 Bryant U-NE          4:46.84    4:49.27    9  
      25.85   28.47   29.49   29.60   29.74   29.85   29.60   29.65
      28.96   28.06                                                
  2 Fusco, Christopher J      19 Holy Cross-NE             NT    5:11.99    4  
      28.13   30.87   31.03   31.43   31.39   31.48   31.72   31.92
      32.31   31.71                                                
  3 Manley, Corey E           20 Holy Cross-NE             NT    5:41.16    3  
      28.40   31.36   34.11   36.12   35.34   34.86   35.22   35.20
      35.62   34.93                                                
  4 Williams, John M          22 Holy Cross-NE             NT    5:50.92    2  
      29.06   32.78   34.66   36.08   36.79   36.92   36.83   36.91
      36.37   34.52                                                
 -- French, Oliver E          21 Bryant U-NE          4:51.78   X5:05.20  
      28.08   30.41   30.80   31.35   31.00   31.09   30.40   31.57
      30.62   29.88                                                
 -- Karangekis, Nicholas G    22 Bryant U-NE          5:26.58   X5:25.24  
      27.95   30.01   31.12   32.35   32.53   33.76   33.79   34.58
      35.15   34.00                                                
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Svard, Elin M             19 Bryant U-NE            56.10      59.07    9  
      27.40   31.67                                                
  2 Larnard, Brianna R        19 Holy Cross-NE             NT    1:01.31    4  
      28.84   32.47                                                
  3 Mullaney, Maura E         21 Holy Cross-NE             NT    1:02.81    3  
      29.33   33.48                                                
  4 Zogby, Leah A             20 Holy Cross-NE             NT    1:05.28    2  
      31.41   33.87                                                
 -- Alcala Welter, Domenica   20 Bryant U-NE            57.41   X1:00.82  
      28.18   32.64                                                
 -- Dye, Caitlin M            20 Bryant U-NE          1:00.60   X1:03.71  
      29.13   34.58                                                
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyadjian, Benon          21 Bryant U-NE            51.87      51.58    9  
      23.52   28.06                                                
  2 Sbarbaro, Jake A          21 Holy Cross-NE             NT      54.68    4  
      25.16   29.52                                                
  3 Realbuto, Christian       20 Holy Cross-NE             NT      56.36    3  
      25.47   30.89                                                
  4 Cerulli, Chris R          19 Holy Cross-NE             NT      57.91    2  
      26.75   31.16                                                
 -- Nabavi, Cyrus G           19 Bryant U-NE            53.34     X53.53  
      24.93   28.60                                                
 -- Steen, Ben R              20 Bryant U-NE            52.46     X56.26  
      25.37   30.89                                                
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burdick, Ann E            20 Bryant U-NE           215.10     264.30    9  
  2 Jennings, Stephanie       20 Bryant U-NE           228.75     258.90    4  
  3 Stemen, Carissa           20 Bryant U-NE           224.25     254.17    3  
  4 Sherman, Casey            20 Holy Cross-NE             NP     253.71    2  
  5 Priest, Carly C           22 Holy Cross-NE             NP     123.45    1  
 -- Cahill, Elizabeth M       18 Bryant U-NE           218.70    X213.52  
 
Event 28  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hazlewood, Trevor         19 Bryant U-NE           278.60     279.60    9  
  2 Sullivan, Kevin           20 Bryant U-NE           262.41     233.70    4  
  3 Nugent, James R           21 Holy Cross-NE             NP     216.45    3  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miko-Rydzaj, Isabella M   19 Holy Cross-NE             NT    2:10.80    9  
      28.62   33.74   37.60   30.84                                
  2 Sullivan, Emily R         18 Holy Cross-NE             NT    2:12.27    4  
      29.49   33.12   38.44   31.22                                
  3 Sparre, Nina K            21 Holy Cross-NE             NT    2:18.38    3  
      30.17   34.52   41.80   31.89                                
 -- Rivera, Alexa N           19 Bryant U-NE          2:06.48   X2:12.42  
      28.32   33.93   39.07   31.10                                
 -- Veenstra, Meghan E        18 Bryant U-NE          2:10.37   X2:20.98  
      29.54   35.80   42.45   33.19                                
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kucharski, Hayden J       22 Holy Cross-NE             NT    2:06.09    9  
      26.89   32.61   36.29   30.30                                
  2 Wilinski, Kaikea K        19 Holy Cross-NE             NT    2:07.01    4  
      26.48   31.67   37.95   30.91                                
  3 Magel, Andrew T           19 Holy Cross-NE             NT    2:08.69    3  
      28.44   36.20   34.64   29.41                                
 -- Mastroianni, Matthew J    18 Bryant U-NE          2:02.24   X2:02.26  
      26.11   30.86   36.80   28.49                                
 -- Digiaro, Zach R           19 Bryant U-NE          2:01.44   X2:04.48  
      25.09   32.54   37.35   29.50                                
 -- Sommerville, George J     21 Bryant U-NE               NT   X2:08.61  
      25.84   34.87   37.64   30.26                                
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant University-NE  'A'                         1:36.49    1:40.35   11  
     1) Scifo, Alaina 20                2) Salzano, Nicole A 22           
     3) Canavan, Kayleigh S 19          4) Rice, Jillian M 20             
       25.99    24.69    24.99    24.68                                    
  2 Bryant University-NE  'B'                              NT    1:42.99    4  
     1) Kirk, Mackenzie C 21            2) Choate, Lindsey J 19           
     3) Wong, Heather M 18              4) Brant, Eliza N 20              
       26.27    25.27    25.63    25.82                                    
  3 College of the Holy Cross-NE  'A'                      NT    1:43.41    2  
     1) Hoagland, Kayleigh T 19         2) Fitzgerald, Madeline M 19      
     3) Sparre, Nina K 21               4) Conners, Catherine M 22        
       26.04    26.25    26.25    24.87                                    
  4 College of the Holy Cross-NE  'B'                      NT    1:45.49  
     1) Underhill, Sarah D 20           2) Gurchiek, Emma E 20            
     3) Body, Caroline M 21             4) Miko-Rydzaj, Isabella M 19     
       26.73    26.37    26.50    25.89                                    
  5 College of the Holy Cross-NE  'C'                      NT   x1:48.23  
     1) Gentile, Meg E 19               2) Mullaney, Maura E 21           
     3) Zogby, Leah A 20                4) Sullivan, Emily R 18           
       27.08    27.17    26.65    27.33                                    
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant University-NE  'A'                         1:25.47    1:25.16   11  
     1) Allen, Andrew G 18              2) Mays, Matthew L 19             
     3) Gonsalez Cresp, Juan 20         4) Boyadjian, Benon 21            
       21.86    21.21    21.28    20.81                                    
  2 College of the Holy Cross-NE  'A'                      NT    1:30.19    4  
     1) Sbarbaro, Jake A 21             2) Lagasse, Kevin Q 21            
     3) Realbuto, Christian 20          4) Tierney, Steven T 20           
       22.73    22.06    23.28    22.12                                    
  3 College of the Holy Cross-NE  'B'                      NT    1:35.66    2  
     1) Nightingale, Ethan 22           2) Cerulli, Chris R 19            
     3) Kucharski, Hayden J 22          4) Manley, Corey E 20             
       23.95    23.42    25.94    22.35                                    
  4 College of the Holy Cross-NE  'C'                      NT   x1:36.01  
     1) Mueller, Mark E 21              2) Williams, John M 22            
     3) Sullivan, Mack M 18             4) Collier, Cole T 18             
       23.68    24.82    23.84    23.67                                    
 -- Bryant University-NE  'B'                              NT   X1:29.94  
     1) Dixon, Colby B 19               2) Steen, Ben R 20                
     3) Zichelli, Matt J 20             4) Mastroianni, Matthew J 18      
       23.54    22.77    21.37    22.26                                    
 -- Bryant University-NE  'C'                              NT   X1:35.98  
     1) Blair, John D 20                2) Digiaro, Zach R 19             
     3) Davis, Robert 20                4) Karangekis, Nicholas G 22      
       23.86    24.41    22.46    25.25                                    
 
                    Combined Team Scores - Through Event 32                    
 
  1. Bryant University                   380   2. College of the Holy Cross           195
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Bryant University                   183   2. College of the Holy Cross           105
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Bryant University                   197   2. College of the Holy Cross            90

MORE FROM HOLY CROSS

LATEST HEADLINES

HOLY CROSS VIDEO

Launch Player
Women's Basketball vs. Rider Highlights (11/11/2018)
Women's Basketball
Women's Basketball vs. Rider Highlights (11/11/2018)
Women's Hockey vs. Merrimack Video Recap (11/10/2018)
Women's Ice Hockey
Women's Hockey vs. Merrimack Video Recap (11/10/2018)
Football vs. Fordham Video Recap (11/10/2018)
Football
Football vs. Fordham Video Recap (11/10/2018)

  <) not found.-- End Facebook Pixel Code -->